Połączenie dwóch równolegle myślących wszechświatów: Twojego nastawianego na pilność problemów i zadań wynikających z bieżącej pracy i Zarządu- dążącego do optymalizacji i oszczędności różnych zasobów, w tym własnych, jest ciągłym wyzwaniem. Masz uczucie, że walczysz zarówno o czyjeś zainteresowanie , jak i czas potrzebny na prezentację własnych wyników i danych na spotkaniach Zarządu, zastanawiasz się co może być przydatne w trakcie takiej prezentacji i jak poukładać omawiane wątki w jedną spójną, ułatwiająca podjecie Zarządowi decyzji, kompleksową i trafną całość. Zastanawiasz się jak zdobyć zainteresowanie, zaufanie i jak wypaść wiarygodnie oraz uniknąć błędów rzutujących na przebieg prezentacji i następującej tuż po niej serii trudnych, wnikliwych pytań. Chcesz zanurzyć się w swoje dane i odpłynąć... najlepiej ciałem i duchem... Twoje myślenie nie jest nam obce. Po to właśnie przygotowaliśmy te warsztaty.
Na warsztaty zapraszają Grzegorz Gajda / autor i prowadzący programy publicystyczne, mówca, dziennikarz, wykładowca/ i Katarzyna Kasperek /promotor rozwoju kompetencji menedżerskich średniego i wyższego szczebla, coach, trener, Twój doradca w biznesie/
Ćwiczenie: Pytania "Szaleńca z Zarządu" – ćwiczenie gotowości i skuteczności w naturalizowaniu ataku Krótkie scenki symulujące przebieg dyskusji. Trenig opanowania emocji. Schemat odpowiedzi.
Coaching indywidualnych przekonań. Praca nad wzmocnieniem wartościowych nawyków myślenia.
Praca w parach: Mój spam-ich przeszkody. Mój plan- nasz sukces. Opracowanie logicznego ciągu w chosie informacyjnym. Walka z przeszkodami. Mniej znaczy lepiej.
Ćwiczenie: Marsjanin w zarządzie też czasem siądzie. Zadanie także dla inżynierów
Trening atrakcyjnej postawy. Uelastycznianie pleców, rozszerzanie klatki piersiowej, wzmacnianie i wydłużanie tylnej części karku- ćwiczenia. Wyzwalanie młodzieńczej energii, przeciwdziałanie kumulacji stresu w ciele.
Ćwiczenia minimalizujace stres związany z wystąpieniem
Próby kamerowe/mikrofonowe. Nagranie prezentacji i jej analiza. Liczne porady eksperta: Co mogę zacząć robić od zaraz? Jak budować więzi z rozmówcą? Zachowanie równowago w gestykulacji. Zwiększanie i zmniejszanie perspektywy omawianych treści w odczuciu audytorium. Budowanie nastroju. Odwoływanie się do zmysłów. Przepływ idei. Intensywna praca nad Twoim potencjałem.